Print 

Gender and Development Series 1
March 28, 2022
8:00 AM - 12:00 NOON
NATIONAL ECONOMIC AND DEVELOPMENT AUTHORITY - RO1

  Name Position
1 ALLAN ERNEST FLORES OLIVA Computer Operator I (JO)
2 ALVI DIANA PADILLA POLIQUIT Economic Development Specialist I
3 AMOR MARQUEZ FLORES Administrative Aide VI
4 ARLEAH JOICE CABRERA BAÑAGA Economic Development Specialist I
5 ARTURO COMESING HONORIO Administrative Aide III
6 AUBREY QUEZADA ABUAN Supervising Administrative Officer
7 BLESSMELORD EMIR CASTRO GACUTAN Economic Development Specialist 1
8 CAROLINE MULATO CASTRO Chief Economic Development Specialist
9 CHARMAINE GONZALES YUSONGCO Senior Economic Development Specialist
10 CHRISTIAN LOZANO CAMPOS Accountant III
11 DAINTY LOVE RAMOS AQUINO Administrative Assistant II
12 DAPHNE MEIR ESTOESTA ABAT Administrative Assistant II
13 EDGAR DE FRANCIA OBRA Utility Worker II (JO)
14 EDNORE FREYNON NUVAL PEREZ Supervising Economic Development Specialist
15 EMILY BAMBAO MAZON Administrative Office IV
16 FATIMA ROSS EPISCOPE PEREZ Senior Economic Development Specialist
17 GEWEL KATE ESTALILLA SUPSUP Economic Development Specialist I
18 GINO RAE CALMA CONTRERAS Economic Development Specialist I (JO)
19 IRENEA BARROGA UBUNGEN Assistant Regional Director
20 JENNY CONFIEZO SALAZAR Security Guard
21 JEREMIAH CHOR DE SAHAGON MIRANDA Senior Economic Development Specialist
22 JEREMY RAPHAEL BARBA GARCIA Information System Analyst I
23 JOCELYN DELLORO LABSAN Administrative Assistant III
24 JOHN CHESTER EVANGELISTA ERESTINGCOL Economic Development Specialist II
25 JOHN FERNANDO GAGUCAS OIC-Chief Economic Development Specialist
26 JOSE FLORES GANADEN Administrative Aide VI
27 JUVY ANNE MARQUEZ TADIARCA Administrative Assistant III
28 LEGRIV VILEE INES MARQUEZ Economic Development Specialist II
29 LITO CLAZARA DOMINGO Administrative Aide III
30 MA. CRISTINA GURION CARIÑO Senior Economic Development Specialist
31 MAJALRANNI PASCUAL INERE Senior Economic Development Specialist
32 MARIZ DAFNAE HUFALAR MENDOZA Senior Economic Development Specialist
33 MARK ANTHONY VICENA ESPIRITU Information System Analyst II
34 MARY ANN DE LOS SANTOS VIRTUDES Senior Economic Development Specialist
35 MAYANNE ESTREMADURA FLORES Senior Economic Development Specialist
36 MELLEN MARZAN BORJA Economic Development Specialist II
37 MYLA DUCUSIN JUCAR Senior Economic Development Specialist
38 NEDIELYN GARCIA BRAVO Administrative Assistant III
39 ARNEL GRAYCOCHEA PALABAY Chief Administrative Officer
40 PETER PUEGAN ESTEBAN Administrative Assistant II
41 REY BALANON FERRERIA Supervising Economic Development Specialist
42 RICHARD MEL PAL-IWEN CAPLIS Senior Economic Development Specialist
43 RICHARD MOREDO RIVERA Senior Economic Development Specialist
44 RODEL HUFANA CELI Administrative Aide III (Driver JO)
45 ROMMEL ORDOÑO SISON Administrative Aide III
46 SHARINA JOY LAO-AG ATEBBA Administrative Assistant II (JO)
47 VIDA KARNA DEJOS BACANI Supervising Economic Development Specialist
48 WINA KRIEZEL VELASCO VILLANUEVA Administrative Assistant III
49 YEHLEN ICO YANGAT Senior Economic Development Specialist
50 ZENAIDA LOMAGUE GARCILLAN Senior Economic Development Specialist